Obroń swoją bazę z pomocą tej książki

Jakoś w grudniu jeszcze kupiłem książkę, o której chciałbym Wam dziś napisać. Mam nadzieję, że z pomocą tego tekstu uda mi się przełamać niemoc twórczą, która mnie ostatnio dopadła…

„Apokalipsa zombie nadchodzi! Obroń swoją bazę za pomocą prostych obwodów, Arduino i Raspberry PI” autorstwa Simona Monka to książka, która w ciekawy sposób przedstawia kilkanaście różnych projektów „DIY” (Zrób To Sam). Mogą się przydać w razie apokalipsy zombie, lub dowolnej innej dużej katastrofy, gdy zabraknie prądu i internetu.

Będę czytać. Nie chcę, by zombie wtargnęły mi do bazy. [Artur]

Post udostępniony przez A. Kwiatkowski, K. Lis (@dwelling.survival)

Książka może wydawać się trochę niemądra, bo jej osią jest apokalipsa zombie i sytuacje, na które trzeba się przygotować w „bazie”. Przecież każde dziecko wie, że zombie nie istnieją i apokalipsa zombie nigdy nie nastąpi. Niemniej jednak, jeśli odrzucić tę warstwę, to robi się z tego całkiem fajny podręcznik budowy przeróżnych ciekawych projektów. Z różnych elementów elektronicznych (w tym Arduino i Raspberry PI) oraz przedmiotów znalezionych w postapokaliptycznym świecie.

Dwa pierwsze rozdziały dotyczą wytwarzania prądu niezbędnego do zasilania tych projektów. Mamy tu instrukcję stworzenia małej elektrowni na baterie słoneczne, oraz projekt budowy generatora na pedały, z roweru i alternatora samochodowego. Jest także opis wykonania monitora naładowania akumulatora, który sprawi, że będziemy wiedzieć, ile prądu jeszcze mamy do dyspozycji.

Niektóre projekty są dość proste, jak np. zdalne otwieranie drzwi czy czujnik ich otwarcia. Inne korzystają z wielu gotowych urządzeń, np. zdalny monitoring oparty o kamerę IP, router i komputer (Raspberry PI) podłączony do sieci. Są też i projekty naprawdę ambitne, np. radiolatarnia automatycznie nadająca w paśmie FM komunikaty dla innych ocalałych w czasie apokalipsy.

Może nie jest to komplety podręcznik zabezpieczenia „bazy” przed intruzami, ale całkiem fajne wprowadzenie do budowy prostych obwodów i urządzeń, także z wykorzystaniem Arduino i Raspberry PI. Myślę, że będzie to dobry wybór na przykład dla kogoś, kto chce pokazać swojemu dzieciakowi frajdę z budowania własnych urządzeń. Mnie wystarczyła informacja o tym generatorze z roweru i alternatora, bo zawsze chcieliśmy z Krzyśkiem takie coś stworzyć.

W sieci można znaleźć bezpłatnie dwa fragmenty tej książki.

Myślę, że to wystarczy, by ocenić jej wartość.

Artur Kwiatkowski
Apokalipsa zombie nadchodzi! Obroń swoją bazę za pomocą prostych obwodów, Arduino i Raspberry PI
51star1star1star1star1star

Survivalista (admin)

Artur Kwiatkowski. Magister inżynier, posiadacz licencjatu z zarządzania. Samouk w wielu dziedzinach, ale nie czuje się ekspertem w żadnej. Interesuje się zdrowym życiem i podróżami. I przygotowaniami na trudne czasy, rzecz jasna!

Mogą Cię zainteresować także...

3 komentarze

  1. Łukasz napisał(a):

    Możecie wystawić linki do heliona na książkę i do ebookpointa na e-booka z waszym reflinkiem? Chętnie kupię w taki sposób.

  2. Rafał M. napisał(a):

    U mnie od lat zombie łażą pod oknami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informuj mnie o odpowiedziach poprzez e-mail. Możesz również subskrybować wpis bez zostawiania komentarza.

banner