24t – tydzień 5 – zakupy

Po raz kolejny przegapiłem weekend, w którym powinienem zadać Wam jakąś pracę domową w ramach cyklu 24 tygodni przygotowań. Muszę zacząć przygotowywać te wpisy z większym wyprzedzeniem, bo po prostu jak mi zabraknie czasu, to wpisu nie ma. 🙁 Tak czy siak, dostaniecie więcej do zrobienia w ten weekend. 😉

Dziś wracamy do zakupów żarcia i picia, po poprzednim tygodniu, w którym nakupowaliśmy trochę sprzętów. Oto lista zakupów na ten tydzień:

  • 5 litrów wody na osobę,
  • 2 duże puszki (słoiki) owoców na osobę,
  • 2 puszki (słoiki) warzyw konserwowych na osobę (groszek, kukurydza, papryka marynowana, ogórki kiszone, co kto lubi),
  • 4 rolki papieru toaletowego na osobę,
  • smycz i uprząż / kontener transportowy / mała klatka dla każdego Twojego zwierzęcia domowego.

Ważne, by warzywa, które kupisz, nadawały się od razu do zjedzenia. Przyznam, że nie kojarzę takiego warzywa konserwowego, które wymagałoby przygotowań w rodzaju gotowania, ale tak wolę dla zasady uprzedzić. 😉

Jeśli chodzi o papier toaletowy, proponuję kupić jakiś taki ze średniej półki. Jeśli składasz swój zestaw ewakuacyjny i brakuje Ci miejsca, wyjmij ze środka rolki papieru tę kartonową rurkę i zgnieć rolkę papieru. Proponuję papier nie najtańszy, bo przyda się nie tylko do swojego podstawowego celu, ale np. jako substytut chusteczek do nosa. Jak Cię dopadnie katar, to delikatny papier będzie wybawieniem dla nosa. 😉

Survivalista (admin)

Artur Kwiatkowski. Magister inżynier, posiadacz licencjatu z zarządzania. Samouk w wielu dziedzinach, ale nie czuje się ekspertem w żadnej. Interesuje się zdrowym życiem i podróżami. I przygotowaniami na trudne czasy, rzecz jasna!

Mogą Cię zainteresować także...

4 komentarze

  1. surevivalist pisze:

    Ale to ma być kolejne 5 litrów wody na osobę, czy mam mieć w sumie 5 litrów? Pytam, bo w dwóch postach już widziałem „5 litów wody na osobę”?

    • Survivalista (admin) pisze:

      To jest kolejne 5 litrów wody na osobę. Po tym tygodniu powinieneś mieć już po 15 litrów wody na głowę… Chodzi o to, by zapas budować stopniowo, a nie np. w jednym tygodniu kupić tylko wodę, w innym kupić tylko konserwy, w kolejnym tylko mąkę.

      • surevivalist pisze:

        Ups. To źle zrozumiałem. Myślałem, że wymieniasz wszystkie produkty, które powinienem mieć w danym tygodniu. I wyszło mi, że tylko papieru muszę dokupić.

  2. Boungler pisze:

    Ja kupuję 50 butelek gazowanej mineralnej. Termin przydatności jest 2013 więc będę uzupełniał i spożywał relatywnie. 50 butelek to około 60-70 zł. Zaczynam od wody bo to podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.

banner