Czekolada, golarki i wełniane szaliki, czyli miejsca 71-80 z listy „Top 100 rzeczy…”

Minęło kolejnych kilkanaście dni od poprzedniego podsumowania miejsc 61-70 z listy top 100 rzeczy, których podobno ma błyskawicznie zabraknąć w sklepach, gdy przydarzy się jakaś awaryjna sytuacja.

W ramach tego cyklu omawiamy kolejne pozycje z tej listy rzeczy (tu link do oryginalnej wersji anglojęzycznej), którą następnie przetłumaczyliśmy i opublikowaliśmy w skróconej formie także u nas na blogu. Wszystkie podsumowania publikujemy tu na blogu oznaczone tagiem top 100 rzeczy

Listę analizujemy pod kątem polskich realiów, bo powstała podobno z wykorzystaniem doświadczeń wojny w Jugosławii i gospodarczego kryzysu w Argentynie. To zaś oznacza, że prawdopodobnie nie powinno się jej bezmyślnie przekładać na polskie warunki.
.

71. Mokre chusteczki dla niemowląt, oliwki do ciała, bezwodne mydło

Produkty dla niemowląt, pozwalające zadbać o higienę dziecka, będą przydatne. Dzieci mają to do siebie, że potrafią się ubrudzić własną kupą od stóp do głów. Wtedy trzeba je przewinąć i przetrzeć. I o ile bez pieluch jednorazowych można sobie dać radę, to jednak w warunkach awaryjnych będzie to trudne. Pieluchy tetrowe się przecież pierze, ale powodzenia życzę temu, kto będzie chciał to robić bez wody w kranie i prądu. Robienie tego w misce jest możliwe, choć wolałbym tego nie robić. Na sytuację awaryjną wolałbym mieć odpowiedni zapas jednorazowych pieluch.

W każdym razie w tym punkcie mowa nie o pieluchach samych w sobie, tylko o innych produktach ułatwiających zachowanie skóry dziecka w czystości i zadbaniu o higienę.

Nie mam wątpliwości, te produkty będą znikać ze sklepów. Tym bardziej, że chusteczki dla niemowląt wykorzystują też dorośli, by się przetrzeć w razie braku możliwości kąpania się.

Mydła bez wody za bardzo nie kojarzę, pomijając krem SOWOT. Być może więc właśnie o tego typu rzeczy chodzi. Są one bardzo wygodne.

Ten artykuł ma także kolejne strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

1 Response

  1. Dominik pisze:

    Co do odzieży wełnianej, to istotnie posiada ona specyficzną cechę, która odróżnia ją od pozostałych materiałów i tkanin. Mianowicie wełna trzyma ciepło nawet kiedy jest mokra. Warto pamiętać. Choć z drugiej strony, nie sądzę, aby ta właśnie zaleta była w powyższym zestawieniu powodem wydzielenia jej spośród innych ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.