Czekolada, golarki i wełniane szaliki, czyli miejsca 71-80 z listy „Top 100 rzeczy…”

75. Sos sojowy, ocet oraz kostki rosołowe

Ocet już chyba kiedyś na liście był, nieco wcześniej. Chodzi w tym punkcie po prostu o ulepszacze smaku potraw, które przyrządzamy. Kostka rosołowa jest do pewnego stopnia esencją smaku, choć jest to głównie sól, trochę tłuszczu, wzmacniacze smaku i odrobina przypraw.

Ale jeśli masz do wyboru zjeść miskę ryżu albo miskę ryżu z dodaną choć odrobiną smaku, na przykład odrobiną sosu sojowego, czy rozpuszczoną kostką rosołową, z całą pewnością wybierzesz to drugie rozwiązanie. Zwłaszcza po kilku dniach jedzenia samego ryżu.

Parę dni temu opublikowaliśmy na kanale i bloku rozmowę o najcenniejszych produktach spożywczych na kryzysowy zapas żywności. Gorąco zachęcam do zapoznania się z nią, bo znajdziecie tam szereg produktów, które w znaczący sposób wzbogacą Wasz zapas żywności — także w ujęciu wartości smakowych.

Te produkty będą znikać ze sklepów, bo przecież wykorzystujemy je regularnie. Ja zjadam ogromne ilości sosu sojowego. Kostki rosołowe też zjadam, choć zup nie gotuję. Ale pół kostki rosołowej wrzuconej do wody, którą zalewam miskę kuskusa, zmienia znacząco smak tej kaszy. To bardzo dobre danie już na dziś, kiedy nie chce mi się niczego gotować.

Ten artykuł ma także kolejne strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

1 Response

  1. Dominik pisze:

    Co do odzieży wełnianej, to istotnie posiada ona specyficzną cechę, która odróżnia ją od pozostałych materiałów i tkanin. Mianowicie wełna trzyma ciepło nawet kiedy jest mokra. Warto pamiętać. Choć z drugiej strony, nie sądzę, aby ta właśnie zaleta była w powyższym zestawieniu powodem wydzielenia jej spośród innych ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.