Do zobaczenia na konwencie preppersów pod Łodzią i w Warszawie!

Tak się śmiesznie złożyło, że w ostatni weekend maja i pierwszy weekend czerwca organizowane są dwa konwenty preppersów. Na obydwu będziemy i na obydwu chcemy się spotkać z Wami.

W najbliższy piątek zaczyna się I Konwent Preppers Poland w Battle Arena pod Łodzią. Konwent organizuje Sławek Nizner prowadzący dużą facebookową grupę Preppers Poland. W programie zaplanowano m.in.:

  • aspekty prawne obrony koniecznej,
  • kurs pierwszej pomocy (resustytacji krążeniowo-oddechowej),
  • rozpoznawanie jadalnych roślin,
  • droga do uzyskania pozwolenia na broń,
  • przygotowanie zapasów: wekowanie, peklowanie, suszenie i wędzenie, oraz sklepowa żywność o długim okresie trwałości.

W tej chwili trwają uzgodnienia z organizatorami w zakresie poprowadzenia przez Krzyśka jednego z wykładów.

Pełną listę tematów, które mają zostać poruszone, znajdziecie na tej stronie na Facebooku. Tam też znajdziecie wszystkie istotne informacje organizacyjne.

Za tydzień, też w piątek, rusza z kolei I Konwent Preppers w Warszawie, organizowany przez firmę szkoleniową Serrator Team. Z ciekawszych punktów programu warto zwrócić uwagę m.in. na:

  • umiejętności preppersa w kontekście zagrożeń terrorystycznych,
  • topografia,
  • zielona kuchnia,
  • pozyskiwanie i uzdatnianie wody.

Tu z kolei Krzysiek będzie prowadzić jeden z wykładów, dotyczących samochodowego zestawu przetrwania — czyli tego, co warto w nim wozić i dlaczego.

Pełen program imprezy znajdziecie w tym dokumencie.

Na obydwu tych imprezach będziemy (pisząc „my” mam na myśli redakcję DS, a konkretnie to będzie tam Krzysiek 😉 ). Na obu chcemy spotkać się z Wami. Nie mamy czasu ani mocy przerobowych, by samemu zorganizować jakiś Zlot Czytelników Domowego Survivalu, dlatego skorzystamy z tego, że komuś innemu się chce to zrobić. 😉

Jeśli będziecie na jednym, czy drugim konwencie, dajcie znać. Podejdźcie, jak nas gdzieś zauważycie. Pogadajmy. Takie rozmowy z osobami, które czytają nasz blog i też przygotowują się na trudne czasy, są dla nas cholernie wartościowe. 🙂

Survivalista (admin) i Krzysztof Lis

Artur i Krzysiek z wykształcenia są inżynierami (a Artur jest także magistrem zarządzania). Obaj są zafascynowani tematyką przygotowań na trudne czasy. Z tego konta publikują artykuły, nad którymi pracowali wspólnie.

Mogą Cię zainteresować także...

5 komentarzy

  1. Tracz Maciej pisze:

    Dziękujemy za informację o naszym 1 Konwencie Preppersów czekamy na Was.

  2. Lyzwa02 pisze:

    Fani Ds mogą tam iść? Za darmo?

  3. Radosław pisze:

    Z tego co wiem, na obu imprezach można wygrać fajne nagrody, w tym książki o survivalu. Także oprócz wiedzy można wrócić z praktycznym prezentem.

  4. PL pisze:

    Znalezione w internecie Samowystarczalni w Ameryce.

    http://www.planeteplus.pl/dokument-samowystarczalni-w-ameryce_43939

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.

banner