Drugi największy bank spółdzielczy w Polsce z problemami (a klienci bez pieniędzy)

Domowy Survival nie jest i nie zamierza być serwisem informacyjnym (nie jesteśmy w stanie być na tyle na bieżąco z newsami, żeby móc je sprawnie Wam relacjonować), ale uznaliśmy, że o tym warto napisać.

Wczoraj Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Podkarpackiego Banku Spółdzielczego (PBS) z siedzibą w Sanoku.

Jak donoszą niektóre źródła, klienci banku mają problemy z dostępem do pieniędzy i potrwają one do wtorku. Nie da się zalogować do systemu transakcyjnego (zlecić przelewu online), wypłacić pieniędzy z bankomatu, ani zapłacić w sklepie kartą.

Komunikat na stronie banku. Źródło: pbsbank.pl. Zaznaczenie nasze.

Celem restrukturyzacji jest ochrona pieniędzy klientów i instytucji samorządu terytorialnego (o ile dobrze rozumiem sytuację, pieniądze instytucji same w sobie co do zasady nie są gwarantowane przez BFG). Raczej spodziewamy się, że ludzie odzyskają swoje pieniądze, a przynajmniej ich większość.

Niemniej jednak, to jeden z kluczowych scenariuszy, na które trzeba być przygotowanym. Dlatego jesienią przygotowaliśmy (na razie pierwszy i nie ostatni) materiał o zabezpieczeniu finansowym na sytuacje awaryjne.

Dziś jest sobota. Brak możliwości płacenia kartą przy jednoczesnym braku awaryjnej gotówki, albo drugiej karty (na drugim koncie w innym banku) oznacza na przykład brak możliwości kupienia paliwa, żywności czy leków.

Oczywiście zawsze można pójść do sąsiadów po pomoc, ale po to się przygotowujemy, aby nie musieć ich o nią prosić…

Survivalista (admin)

Artur Kwiatkowski. Magister inżynier, posiadacz licencjatu z zarządzania. Samouk w wielu dziedzinach, ale nie czuje się ekspertem w żadnej. Interesuje się zdrowym życiem i podróżami. I przygotowaniami na trudne czasy, rzecz jasna!

Mogą Cię zainteresować także...

2 komentarze

  1. kama pisze:

    A co na to zwolennicy tzw. polski bezgotówkowej ?

  2. Semen pisze:

    Likwidacja gotówki to jeden z głupszych pomysłów XXI wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.