Gry, śpiwory i rowery, czyli miejsca 61-70 z listy „Top 100 rzeczy…”

65. Śpiwory, koce, poduszki i maty / materace / karimaty

Dużo wcześniej na liście, na miejscu 6., były namioty. I namiot tak naprawdę wystarczy, wraz z pościelą z domu, żeby gdzieś poza domem móc przeczekać nawet wiele dni. Oczywiście dużo lepsze do spania w namiocie są odpowiednie śpiwory.

Co więcej, trzeba mieć też na czym spać, więc maty i karimaty będą znikać. Ale nie chodzi tylko o biwakowanie. Gdy będą kłopoty z ogrzewaniem domów i utrzymaniem w nich odpowiedniej temperatury (bo nie będzie prądu lub gazu), to ludzie będą się przykrywać wszystkim, co mają. Spanie w śpiworze pod kołdrą jest dużo lepsze w takich warunkach, niż spanie tylko pod kołdrą.

Z tego samego powodu znikać będą koce. Przy czym kocem można dodatkowo ocieplić okno balkonowe, po prostu wieszając w nich koc, żeby zmniejszyć straty ciepła. Śpiwór typu mumia się do tego celu nie nadaje.

Ten artykuł ma także kolejne strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

1 Response

  1. Mmx pisze:

    0,9% NaCl jest super użyteczny medycznie. Poza wspomnianym płukaniem ran czy oczu można go podawać dożylnie w razie np odwodnienia, utraty krwi, celem podania leków wymagających rozpuszczenia itd. Do takich celów byłoby ryzykowne robić go w domu. Więc jestem skłonny uwierzyć, że w razie np. powodzi i następującej po tym fali chorób układu pokarmowego w stylu cholery może to być towar mega cenny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.

banner