Gry, śpiwory i rowery, czyli miejsca 61-70 z listy „Top 100 rzeczy…”

66. Sól fizjologiczna

Nie jestem ekspertem od udzielania pierwszej pomocy, więc nie chcę tutaj zmyślać, do czego służy sól fizjologiczna i do czego możemy ją wykorzystywać, oprócz tego, że może służyć do wypłukania różnego rodzaju zanieczyszczeń z oka czy rany, którą oczyszczamy z piasku, ziemi czy kawałka drewna, który mógł się tam dostać.

Ale czy rzeczywiście sól fizjologiczna będzie ze sklepów znikać? przecież bardzo prosto można ją zrobić, w dowolnej ilości, potrzebujemy tylko wody oraz soli. Oczywiście woda musi być czysta i bezpieczna, najlepiej przegotowana, ale to się wydaje chyba oczywiste.

Tylko że sól w ampułkach jest dostępna i gotowa do użycia od razu, a nie dopiero w momencie, gdy wodę zagotujemy, dodamy odpowiednią ilość soli, a następnie wystudzimy. Więc… może i będzie znikać z aptek.

Ten artykuł ma także kolejne strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

1 Response

  1. Mmx pisze:

    0,9% NaCl jest super użyteczny medycznie. Poza wspomnianym płukaniem ran czy oczu można go podawać dożylnie w razie np odwodnienia, utraty krwi, celem podania leków wymagających rozpuszczenia itd. Do takich celów byłoby ryzykowne robić go w domu. Więc jestem skłonny uwierzyć, że w razie np. powodzi i następującej po tym fali chorób układu pokarmowego w stylu cholery może to być towar mega cenny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.

banner