Gry, śpiwory i rowery, czyli miejsca 61-70 z listy „Top 100 rzeczy…”

70. Papierowe talerze, kubki, jednorazowe sztućce

To jest w miarę oczywiste. Jeśli będą problemy z dostępem do wody, będziemy woleli korzystać z naczyń jednorazowych, żeby ich później nie trzeba było myć.

To będzie lepsze, niż używanie normalnych talerzy, kubków i sztućców, które trzeba potem umyć w wodzie, najlepiej ciepłej i zdezynfekowanej, żeby były później bezpieczne do użycia.

Drewniane sztućce i papierowe talerze mają tę zaletę, że po użyciu możemy je spalić, dzięki czemu pozbędziemy się dość kłopotliwego odpadu. Przecież ile worków ze śmieciami powstanie, gdy zużyjemy kilkaset jednorazowych, plastikowych talerzyków i sztućców?

Jeszcze lepiej będzie wyrzucić je na kompost. Poza tym są talerze z otrębów, które są nawet jadalne — można zjeść danie, a potem zjeść talerz, który do pewnego stopnia będzie też naszym zapasem żywności.

Podsumowanie

Zamknęliśmy kolejną dziesiątkę. Czy były tu jakieś zaskoczenia?

Sól fizjologiczna wydaje mi się być zaskoczeniem. Może dlatego, że nie jestem fachowcem i o jakichś oczywistych zastosowaniach zapomniałem.

Trochę na siłę zostały rozdzielone trutki na szkodniki i pułapki na nie.

Ten artykuł ma także kolejne strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

1 Response

  1. Mmx pisze:

    0,9% NaCl jest super użyteczny medycznie. Poza wspomnianym płukaniem ran czy oczu można go podawać dożylnie w razie np odwodnienia, utraty krwi, celem podania leków wymagających rozpuszczenia itd. Do takich celów byłoby ryzykowne robić go w domu. Więc jestem skłonny uwierzyć, że w razie np. powodzi i następującej po tym fali chorób układu pokarmowego w stylu cholery może to być towar mega cenny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.

banner