„Jak nie umrzeć tego lata” – premiera naszego audiobooka

Jesienią ubiegłego roku dostaliśmy propozycję nagrania kilkuodcinkowego podcastu o przygotowaniach do katastrofy klimatycznej. Roboczo projekt ten dostał tytuł „Jak nie umrzeć tego lata”. Jak opowiadałem podczas ostatniej transmisji na żywo po różnych perypetiach ostatecznie zdecydowaliśmy się wydać go w formie osobnego audiobooka.

Wcześniejsze odcinki podcastu stały się teraz rozdziałami audiobooka.

„Jak nie umrzeć tego lata” [autopromocja] w bardzo obszerny sposób omawia przeróżne zagadnienia związane ze zmianami klimatu. W szczególności poruszamy temat skutków tych zmian klimatu, jakich możemy spodziewać się w Polsce. Zastanawiamy się nad pośrednimi skutkami tych zmian, na przykład w gospodarce, w rolnictwie, produkcji żywności, turystyce. Szukamy też rozwiązań tych problemów. Staramy się znaleźć metody na zabezpieczenie się przed tymi skutkami. A po drodze omawiamy szereg zagadnień istotnych z perspektywy nowoczesnego survivalu.

Sporo miejsca poświęcamy kwestii strategicznej relokacji w kontekście zmian klimatu. Omawiamy przygotowanie domu na trudne czasy. Szukamy metod na zapewnienie naszym najbliższym, zwłaszcza dzieciom i wnukom, bezpiecznej przyszłości w tych niepewnych scenariuszach. Wreszcie staramy się odnaleźć sens, gdy sytuacja zdaje się już beznadziejna (a przecież nie jest).

Całość możesz kupić tutaj [autopromocja]. A poniżej odsłuchasz bezpłatnie fragment pierwszego odcinka audiobooka. Pod playerem z wersją audio jest też odtwarzacz wersji wideo na YouTube (jeśli wolisz słuchać tam).
.

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

7 komentarzy

 1. Tom Ol pisze:

  Wg mnie zmiany klimatyczne jako takie będą nam doskwierały i nie mam co do tego wątpliwości, natomiast obawiam się, że w krajach, które i tak są suche zaczną się masowe migracje właśnie w naszą stronę. i właśnie w tym widzę zagrożenie

  • Krzysztof Lis pisze:

   O to właśnie chodzi.

   Świat to system naczyń połączonych. Globalizacja doprowadziła do tego, że wzrost cen żywności w jednym końcu świata przyczyni się do wzrostu cen żywności w drugim końcu. A historia pokazała już, że głód bywa przyczyną rewolucji i migracji.

 2. Emeryt pisze:

  Kupiłem działkę nad morzem w 2020. wakacje 2 miesiące 2021 lipiec sierpień gorąca nie do wytrzymania max 36 stopni. 2022 też dwa miesiące gorąc duży ale do wytrzymania! 2023 3 miesiące w trakcie od początku czerwca. czerwiec noce około 12 stopni kilka razy 9. lipiec zimny dopiero teraz na końcówce sierpnia lepsza pogoda ale noce już jesienne zaczynają się mgły! wytrzymam!

  • Krzysztof Lis pisze:

   Ach, żeby tylko upały były jedynym zagrożeniem wynikającym ze zmian klimatu, to osobiście bym sobie tym bardzo głowy nie zaprzątał…

 3. Klient pisze:

  treść ciekawa ale spodziewałem się czegoś o jakości audiobooka a nie serii przejęzyczeń i zająknięć. to, co w podcaście dodaje autentyczności, w audiobooku jest raczej nieakceptowalne.

  • Krzysztof Lis pisze:

   Dzięki za tę uwagę. Jak wspomniałem, oryginalny pomysł zakładał wydanie tego materiału w formie podcastu w odcinkach. Ostatecznie zmieniliśmy koncepcję, ale staraliśmy się zachować pierwotny jego charakter, znany naszym widzom i słuchaczom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.