Jaki kask rowerowy wybrać? Sprawdź!

Kask rowerowy to niedoceniany, ale niesłychanie istotny atrybut każdego rowerzysty. Niezależnie od tego, czy jeździsz po górach, czy po mieście – na pewno znajdziesz dla siebie idealny kask. Kaski zmniejszają ryzyko urazów głowy, chronią nas podczas jazdy, a przy okazji – wyglądają bardzo ciekawie! Co warto wiedzieć na temat kasków rowerowych?

  • Kaski rowerowe – rodzaje
  • Kask na rower – dlaczego to takie ważne?
  • Kask rowerowy – jaki wybrać?
  • Kask rowerowy damski 

Kaski rowerowe – rodzaje

Wbrew pozorom – nie istnieje jeden rodzaj kasku rowerowego dla wszystkich! Kupując kask po raz pierwszy, często nie zwracamy uwagi na to, czy jest to kask miejski, czy raczej model przeznaczony do jazdy w terenie. Warto jednak wiedzieć, czym cechują się poszczególne rodzaje kasków.

Najbardziej popularne kaski rowerowe to kaski szosowe. Są aerodynamiczne i posiadają stosunkowo sporo otworów, są też bardzo lekkie. Kaski do jazdy w terenie są większe i bardziej zabudowane, niż kaski szosowe. Zazwyczaj posiadają daszki, które w czasie jazdy chronią przed słońcem i gałęziami. 

W pełni zabudowane i bardzo wytrzymałe kaski są wybierane przez osoby jeżdżące na bmx-ach i w skateparkach. Zapewniają wysoką ochronę przy upadkach i uderzeniach. Kaski typu „full face” to z kolei coś dla fanów naprawdę ekstremalnej jazdy. To jedyny typ kasku, który gwarantuje ochronę szczęki. 

Kask na rower – dlaczego to takie ważne?

Choć jeżdżenie w kasku staje się coraz popularniejsze, nadal wiele osób rezygnuje z tego typu zabezpieczenia. To duży błąd – upadek może przytrafić się nam nawet podczas krótkiej przejażdżki po mieście, a uderzenie głową o twardą powierzchnię może przynieść fatalne skutki. Nie ma znaczenia to, jak dobrze jeździmy na rowerze – wypadek może zostać spowodowany przez innego uczestnika ruchu, a wtedy nasze umiejętności niewiele pomogą. 

Dobrze dobrany kask gwarantuje nam, że podczas jazdy będziemy bezpieczni. Sprawi też, że na drodze będziemy się po prostu lepiej prezentować – nowoczesne kaski są nie tylko skuteczne, ale również bardzo estetyczne. 

Kask rowerowy – jaki wybrać?

Wiedząc, jakie rodzaje kasków są dostępne w sklepach, możemy zastanowić się, jaki kask będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Nie zawsze dokonanie wyboru jest proste – zwłaszcza, jeśli lubimy jeździć rowerem w zróżnicowanym terenie. Warto dokładnie przejrzeć dostępne kaski, zwracając szczególną uwagę na ich rozmiar. Na stronach sklepów internetowych znajdziemy tabele rozmiarów, które umożliwią nam wybranie pasującego kasku – przymierzanie nie jest konieczne! Kask musi być odpowiednio dopasowany do głowy – nie powinien być zbyt luźny, jednak w żadnym wypadku nie powinien również nas uwierać i uciskać!

Kask rowerowy damski 

Czy kask należy dobierać, biorąc pod uwagę płeć? W sklepach znajdziemy wiele modeli, które są przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Nie brakuje jednak również kasków dedykowanych określonej płci. 

Choć przyjęło się, że kaski dla kobiet mają nieco inną kolorystykę i mniejsze rozmiary – tak naprawdę nie jest to kwestią kluczową. Liczy się to, by kask dobrze pasował do rozmiaru głowy, a także nasza wygoda i to, czy kask po prostu nam się podoba. 

Kaski rowerowe to gwarancja bezpiecznej jazdy i szykownego wyglądu. W sklepach znajdziemy modele przeznaczone do jazdy w różnym terenie i odmiennych warunkach – warto zadbać, by odszukać w ofercie sklepu to, co będzie odpowiadało naszym potrzebom. Szeroką ofertę kasków rowerowych oferuje sklep internetowy https://spokey.pl – profesjonalna obsługa na pewno pomoże ci dokonać najlepszego wyboru. 

Mogą Cię zainteresować także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.