Mąka, zapałki, leki i strzykawki, czyli miejsca 41-50 z listy „Top 100 rzeczy…”

47. Leki na receptę, insulina, strzykawki

Z tym można się zgodzić, przy czym mam wątpliwości, czy ludzie będą w stanie zorganizować sobie receptę. Dziś recepty są przesyłane do aptek przez internet, ale gdy łączność zawiedzie to nie będzie możliwe.

Czy wtedy farmaceuci będą wam skłonni sprzedać te niezbędne leki bez recepty? Nie wiem, mam wątpliwości.

Szansa na to z pewnością będzie większa, jeśli robicie to już teraz, zawsze w tej samej aptece i dacie się zapamiętać farmaceucie.

W komentarzach pod filmem omawiającym tę część listy pojawił się komentarz autorstwa Artura, który chciałbym Wam w części zacytować:

Co do leków jako aptekarz pracujący – Polecam regularnie kupować leki w jednej aptece ( najlepiej małych lokalnych, z niewielką ilością personelu ) zwłaszcza jeśli są to leki na choroby przewlekłe ( cukrzyca, nad ciśnienie, po przeszczepowe, alergie, płucne ) zwykle takie są refundowane wiec cena jest taka sama w całym kraju. Raz że personel apteczny będzie was kojarzył a dwa to kompletowana dokumentacja medyczna która są recepty. Zawsze jeśli damy lek bez recepty musimy jakoś to przedstawić przed nadzorem czy kierownikiem apteki a taka historia recept to bardzo dobre „zabezpieczenie”. Jeśli dodatkowo pacjent jest w porządku nie robi problemów to tym bardziej aptekarz będzie skory taki lek ci wydać.

Mimo wszystko, nie chciałbym tylko na tym opierać swojego przetrwania, czyli dostępu do niezbędnych do przeżycia leków. Jeżeli takie zażywasz, musisz zrobić ich zapas już teraz. Tak duży, jaki tylko jesteście w stanie mieć.

Ten artykuł ma także kolejne strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.

banner