Domowy Survival istnieje od 2010 roku, w lipcu minie nam 10 lat od jego założenia i uznaliśmy, że pora pójść dalej. Jest mnóstwo fajnych projektów, które chcielibyśmy zrobić, ale po prostu nie mieliśmy ku temu możliwości.
Dlatego ruszamy z profilem na Patronite.pl, aby zacząć robić jeszcze fajniejsze rzeczy.
Tak naprawdę najbardziej zależy nam na trzech.
Po pierwsze na tym, żeby wreszcie móc testować niemal dowolny sprzęt, jaki sobie tylko wymarzymy. Czy Wy wymarzycie. Na ten moment do testów musimy sobie go kupić albo wyprosić od dystrybutora czy sklepu. Choć staramy się ze wszystkich sił produkty oceniać rzetelnie, to zawsze, gdy dostaniemy je, albo zostaną nam bezpłatnie wypożyczone, części z Was może się wydawać, że mamy jakiś dług względem sponsora i musimy ocenić jego produkty najlepiej, jak to tylko możliwe.
Prostym rozwiązaniem jest kupowanie tego sprzętu. Da nam to także dostęp do produktów, których po prostu dystrybutor nie da, czy nie wypożyczy, bo nie ma takiej możliwości. Nasz własny budżet bardzo mocno ogranicza możliwości zakupowe w tym zakresie, więc część pieniędzy zebranych na Patronite chcemy odkładać na kupowanie sprzętu do testów.
Przy czym, co ważne, będziemy razem z Wami dyskutować o tym, co warto testować i ten sprzęt wspólnie wybierać. Nie chodzi przecież o to, byśmy bawili się tym, co nam się najbardziej podoba, a raczej tym, co z Waszej perspektywy będzie najciekawsze.
Drugi bardzo istotny cel, który chcemy osiągnąć, to przygotowywanie dodatkowych materiałów dydaktycznych i informacyjnych. Na przykład gotowej listy 100 czy 150 produktów, które powinny się znaleźć w zestawie ewakuacyjnym, albo przynajmniej trzeba rozważyć, budując taki zestaw. Albo szablon rodzinnego planu awaryjnego, uwzględniającego wszystkie informacje niezbędne dla naszego bezpieczeństwa. Albo wzór testamentu, do zabezpieczenia naszego majątku po śmierci. Część z nich jesteśmy w stanie przygotować sami. Inne będą wymagały wsparcia fachowców. Patroni otrzymają je bezpłatnie, a szerokiej publiczności udostępnimy je w niewielkich pieniądzach, rzędu kilku, czy maksymalnie kilkunastu złotych.
Trzeci cel, który chcemy osiągnąć, to sfinansowanie wydawania na polskim rynku przeróżnych publikacji, których brakuje. Pierwszy przykład, od którego byśmy chcieli zacząć, to omówiona przez nas kiedyś książka Nuclear War Survival Skills. Świetny materiał, można go sobie pobrać bezpłatnie, ale niestety jest po angielsku. I na sfinansowanie jego tłumaczenia oraz wydania w Polsce chcemy wykorzystać część pieniędzy z Patronite’a.
Część z tych materiałów udostępnimy społeczności bezpłatnie. Niektóre pewnie będą musiały trafić do sprzedaży, ale wtedy Patroni już od pierwszego progu dostaną od nas zniżkę na ich zakup. Skoro włożyliście swoje pieniądze w sfinansowanie takiego przedsięwzięcia, należy się Wam coś w zamian, prawda?
Po drodze są i mniejsze, drobniejsze cele. Chcemy na przykład naprawić i reaktywować popsute forum Domowego Survivalu i uczynić je zamkniętym dla Patronów (oraz osób, które na forum pisywały już wcześniej). Dzięki temu rozwiążemy największy problem każdego forum internetowego, czyli spam. Forum stanie się więc bezpiecznym miejscem do dyskusji na temat przygotowań na sytuacje awaryjne.
Uruchomimy też dla naszej społeczności przestrzeń na Discordzie. Na YouTube też będziemy się regularnie spotykać ze wspierającymi na żywo, raz w miesiącu, niezależnie od normalnego cyklu produkcji naszych materiałów.
To też wydaje się być bardzo ważne — nie chcemy rezygnować z tego, co robimy teraz. W dalszym ciągu będziemy się starać ze wszystkich sił publikować jeden materiał w tygodniu. Jedyna zmiana będzie taka, że najpierw będzie on przez dwa dni dostępny dla Patronów, bez reklam, a dopiero później pojawi się szerszej publiczności na kanale i w wersji tekstowej na blogu.
W zasadzie już teraz, w chwili publikacji tego materiału, mamy na kanale drugi dostępny na razie dla Patronów. 😀
Będzie więc tak, jak teraz i tylko lepiej, więcej, ciekawiej!
Nie chcę tu Was zanudzać opisywaniem dokładnie, jakie progi wsparcia przygotowaliśmy, co będziecie dostawać w zamian za wspieranie nas oraz jakie cele przy jakich kwotach zamierzamy zrealizować. Dlatego zachęcam gorąco do kliknięcia w ten odnośnik albo ten pod filmem, żeby dołączyć do społeczności, która wspiera nas na Patronite.
I do zobaczenia w kolejnym materiale!
Napiszę tak.
Z całego serca życzę sukcesu.
Jest to dobry moment na taki krok („coponiektórzy” troszke przejrzeli na oczy przy Covid 19, iż warto mieć np. trochę więcej papieru toaletowego w domu). Aczkolwiek nie wiem czy ten pomysł odniesie spektakularny sukces.
Kiedyś była zbiórka na ziemiankę z tego co pamiętam. Zakończyła się średnio (nie został osiągnięty 1 próg).
Ale życzę powodzenia.
Też nie wiemy, ale jeśli nie spróbujemy, to na pewno nic więcej nie uda się nam osiągnąć i zrobić. 🙂
Godspeed!
Czasami dostawaliście coś za darmo, ale recenzja była słaba, robiona ot byle jak.