Q&A #33 (o zestawach ewakuacyjnych) – zapis transmisji na żywo

Mimo złośliwości losu i utrudnień technicznych, z dużym opóźnieniem w ubiegły wtorek udało się nam w końcu uruchomić z transmisją na żywo kolejnego, 33. Q&A, czyli materiału z odpowiedziami na Wasze pytania.

Ta transmisja dotyczyć miała zestawów ewakuacyjnych, ucieczkowych, BOBów i BISów, czyli miała stanowić domknięcie tego cyklu o zestawach ucieczkowych, który zaczęliśmy zimą. Po kliknięciu w ten odnośnik w poprzedniej linijce traficie do listy wszystkich materiałów opublikowanych w ramach tego cyklu.

A poniżej zapis transmisji, zaś jeszcze niżej — pytania, które mieliśmy zawczasu przygotowane, zadane przez Was. Oczywiście na materiale pojawiały się także i inne pytania.

Adam Chwirut
@Domowy Survival niektórych chyba zniechęca fakt tego, że plecak ucieczkowy jest ” straconym” wydatkiem bo ile razy w życiu można by z nigo skorzystać? Tak więc leży w szafie ładna sumka wydana dla widzimisię… Polacy nie chcą  wydawać na gadżety, a niestety taki plecak w świadomości wielu jest w tej kategorii.

Mateusz (FB)
pytanie do Q&A czy warto jakąś książkę i survivalu nosić w placaku ucieczkowym i czy warto mieć. termometr w aptece ucieczkowej

Szymon Dolecki
Myśle że mógłbyś przekazać pare wartościowych porad i patentów, jako że jesteś doświadczony w temacie żywności. Uważam że takie domowe MRE dobrze sprawdziłoby się np w zestawie ucieczkowym. Co myślisz?

tooru 8 
QiA jakie jest twoje zdanie na temat co jest lepsze plecak BOB czy torba BOB?

szakalx7
Nie jestem pewien czy warto rysować na mapie trase ewakuacji a co jak mapa trafi w niepowołane ręce i ktoś okradnie w następnej kolejności nasz cel ewakuacji ?

Karol 11 
Krzyśku mam pytanie : 
W czym przechowywać swój zestaw ewakuacyjny ? ( Mam plecak lecz często go używam i wyjmowanie i wkładanie sprawiało by dużo problemów a nie chcę  wydawać kolejnych pieniędzy na plecak tylko w tym celu )

hmmm mm 
cześć jestem Kuba i mam 2  pytania do Q&A . czy warto robić sobie duży plecak ucieczkowy i 2 ile twój plecak bob  ma pojemności pozdrawiam

Adrian153333​
Co byś wziął gdybyś był totalnym laikiem i miał 15 min na ewakuację z domu nie mając żadnych zestawów ucieczkowych itp ???

Aleksander Gramsz 
Mam pewne pytanie możliwie do odcinka co myślisz o noszeniu w plecaku ucieczkowym poza wodą i konserw itd napoji wysoko kalorycznych np cukier puder wymieszany z wodą lub colle albo pepsi by  muc ladować sobie kalorie podczas marszu nieznam się na zdrowiu za dużo czy takie napoje kaloryczne nie zrobią jakiejś horoby lub np taktycznego kalduna który nas spowolni
Lub będziemy mieli inne horoby proszę odpowiedź interesuje mnie to 

ja moje
oglądam wiele filmów na yt w tym temacie ale jakoś żaden nie podjoł tematu ewakuacji z osobami starszymi rodzicami czy niepełnosprawnymi a ja akurat biorę to pod uwagę i wtedy robi się większy problem niż zadbanie o własny tyłek

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.