Q&A #34 o zabytkowych samochodach i tanim sprzęcie survivalowym

W dzisiejszym materiale odpowiadamy na zadane przez Was pytania. Poprzedni Q&A emitowaliśmy na żywo i poświęcony był zagadnieniom związanym z zestawami ewakuacyjnymi. Dziś pytania o różne inne kwestie, które zadawaliście do tej pory.

Niektóre dość mocno przeterminowane.

A poniżej, tradycyjnie, pełna lista pytań, które padły w odcinku.

Slawek25
Jeśli ktoś chce zatruć nasze źrudło wody to nie wprowadzi turizny do wody tak byśmy byli w stanie rozpoznać fakt iż woda jest zatrudta. Jak więc rozpoznać zatrutą wodę?

Wiktor K
czy ludzie z twojego otoczenia np współpracownicy  wiedzą że jesteś prepersem?

flazar_fl
Czy myślisz, że miejsce ewakuacji oddalone o 100 km od Warszawy jest wystarczająco daleko?

Kermitowski 
Panie Krzysiu, czy warto kupować drogie noże/narzędzia survivalowe?  Których jakość potwierdza renoma firmy, mając pewność, że nie zawiedzie cię takie narzędzie. Czy lepiej tańsze, w miarę solidne? To samo tyczy: krzesiwa, piły, kuchenki na paliwo stałe itp…

Sebastian Pasowski 
Panie Krzysztofie -Czy jest jakaś woda w sklepie butelkowana która nie ma terminu ważności ??? Jaki produkt ma najdłuższ y termin ważnośći ?

Weronika Itylenatenteman
Czemu nie produkujesz więcej filmów? Może o gadżetach typu True Utility? Właśnie dotarł do mnie otwieracz do piwa z aliexpress za 2,5zł (co w porównaniu do ceny oryginału jest hm).

Gadon357 
ogólnie odnośnie odnośnie ewakuacji co uważasz o posiadaniu zabytkowego (aby nie płacić normalnie OC) samochodu z gaźnikiem  i na jego bazie ustawić sobie zestaw ewakuacyjny? taki samochód nawet w przypadku wybuchu bomby atomowej (EMP) oraz burzy słonecznej nadal jest sprawny a w takiej sytuacji raczej nikt nie będzie wstawiał mandatów za brak OC

Młody Emisariusz Introwertyków
Kiedy Domowy Karaluch Challenge 3?

indzynier
Załóżmy taką sytuacje: wynajmuje dom na przedmieściach (oficjalna umowa najmu). Właściciel odwiedza mnie co jakiś czas i wie że mam nagromadzone zapasy. Przychodzą trudne czasy, właściciel jak większość ludzi nie jest przygotowany, przyjeżdza i każe mi sie wynosić (sam mieszkał w mieście w bloku). Tylko że w przeciwieństwie do mnie, nie ma kilku sztuk broni czarnoprochowej wiec ostatecznie musi ustąpić 🙂 Pytanie teraz czy kiedy już te trudne czasy sie skończą, będe miał problemy natury prawnej?

anonim
Czy polecasz plan początkującego prepersa universalsurvival.pl

samotny Wilk 
dzień dobry panie Krzysztofie mam 4 pytania 
1.czy na trudne czasy bardziej się przyda plecak czy torba 
2.lepiej zdobywać wiedzę czy raczej ćwiczyć biegi sporty siłowe itp
3.jaki sklep z odzieżą do lasu pan poleca ? 
4, lepszy nożyk składany czy raczej taki z głownią stałą ? 
dziękuję miłego dnia !!

Michael Johnson
Witam Krzysiek.
Czy warto w dzisiejszych czasach mieć auto terenowe, w czasie ucieczki czy ewakuacji, skoro mamy tak rozbudowaną infrastrukturę. Quad czy cross odpadają, mając swoją 4 osobową rodzinę.

Misiogator
Mam takie pytanie, co z ludźmi, którzy z roznych powodów nie sa w stanie osiagnac możliwości normalnego czlowieka(drobne uposledzenie fizyczne, wrodzone lub nabyte), lub do normalnego funkcjonowania potrzebują medykamentow, badz okazjonalnego wspomagania jakim sprzętem medycznym. Jakie  porady dla nich, jak maja sid przygotowac na trudniejsze czasy.

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

1 Response

  1. mirek pisze:

    Posiadanie zabytkowego samochodu obok potencjalnych korzysci survivalowych to przede wszystkim super korzystna lokata kapitalu. Takich egzemplarzy starych samochodow jest coraz mniej i caly czas zyskuja na wartosci, rowniez czesci do nich sa poszukiwane. Przy okazji poznajemy tajniki blacharstwa, lakiernictwa, tapicerstwa, uczestniczymy w zlotach i rajdach starych samochodow. Wymiana narzedzi, czesci, doswiadczen itp. Nie mam mozliwosci ale gdybym tylko mogl oprocz starego samochodu kupilbym stary jacht i stary szybowiec lub maly samolot. Super doswiadczenie i super przyjemnosc posiadania takich rzeczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.

banner