Q&A 35 – 100 tys. na survivalowy sprzęt i ponton a powódź w mieście

W dzisiejszym materiale odpowiadamy na pytania, które padły pod poprzednimi naszymi filmami i artykułami.

Pod playerem z filmem, oczywiście jak zawsze, znaleźć można pełną listę pytań, które padły w tym odcinku.

Do zadawania kolejnych zapraszamy choćby w komentarzach tu na blogu.

artoniq
Pytanie: dostajesz 100tys. zł i możesz wydać je tylko na okołosurwiwalowe przedmioty – co kupujesz?

W odpowiedzi wspominam m.in. o tym jedzeniu z KARALUCHA. Jeśli ktoś jest fanem naszego sklepu na Facebooku, znajdzie tam kod rabatowy na wyprzedaż w okolicy Black Friday. 😉

julek cetnarskii
Witam mam pytanie czy warto posiadać flary lub świece dymne do ewentualnego wzywania pomocy?

profesionalny rak
Pytanie. Co z mieszkańcami na przykład bloków w trakcie powodzi. Czy warto kupić np. ponton i w razie potrzeby urzyć go do przemieszczania, czy w mieście skażenie tej wody będzie na tyle duże, że ryzyko wpadnięcia do niej będzie zbyt duże. Chodzi o chemikalia czy szambo.

Karol (pytanie z naszego fanpage)
tak sobie teraz pomyślałem może by poruszyć w jakimś kolejnym odcinku temat ścinania włosów w trudnych czasach? sam od wielu lat ścinam włosy maszynką w domu na 3mm i mi to wystarcza ale gdyby zabrakło prądu? nie wyobrażam sobie zapuścić długich włosów ani latać wygolonym do 0.. a samemu chyba ciężko obciąć włosy tak jak maszynką i zrobić to samodzielnie w dodatku nożyczkami

Krystian M
Siemka co z kontynuacją testu, Wek, Udo i Skrzydło Preppersa – recenzja 3 lata minęły

Materiał, do którego odnosi się Krystian, znajdziecie tutaj.

Eco planet
Czy sadzenie rzeżuchy w schronie atomowym się opłaca?

Damian Wyskiel
Witam, co myślisz o noszeniu gazu pieprzowego w razie ataku dzikiego zwierza? 😀

Survivalista (admin) i Krzysztof Lis

Artur i Krzysiek z wykształcenia są inżynierami (a Artur jest także magistrem zarządzania). Obaj są zafascynowani tematyką przygotowań na trudne czasy. Z tego konta publikują artykuły, nad którymi pracowali wspólnie.

Mogą Cię zainteresować także...

2 komentarze

  1. Tomek pisze:

    1. Warto też pomyśleć o domu. Zakładając, że mamy już działkę na której możemy wybudować dom, to za 100 tys. można wybudować letniskowy bądź całoroczny do kwoty 100 tys zł. Wystarczy wyguglować „domek letniskowy do 100 tys” czy też „dom całoroczny do 100 tys” i wyskoczy parę ciekawych wyników.

    Jeżeli już mamy taki domek, to pozostaje albo jego ocieplenie, albo instalacja jakiegoś systemu ogrzewania. Tak aby dało się tam przetrzymać zimę. Do tego instalacja fotowoltaiczna.

    2. No i mój „konik”. Zawsze trzeba znaleźć pieniądze na uzupełnianie swojej biblioteczki o literaturę poradnikową z zakresu różnych dziedzin. Wiedza zawarta w książkach będzie na wagę złota, gdy dostęp do Internetu będzie niemożliwy lub co gorsza – ten przestanie istnieć.

  2. Tomasz pisze:

    A ja mam pytanie, które nurtuje mnie niemiłosiernie – odnośnie źródła prądu na bardzo bardzo trudne czasy. Mam na myśli tutaj wizje apokaliptyczne typu uderzenie meteorytu, zima nuklearna, zima wulkaniczna etc.. W takich warunkach energii z paneli słonecznych może być bardzo mało. Natomiast wiatrak może ulec mechanicznemu uszkodzeniu, a nawet jeśli tak się nie stanie, to nie zawsze wieje wiatr na tyle, żeby zaspokoić domowe potrzeby (nawet w czasach apokalipsy). Poza tym nie chciałbym się wystawiać na widok z wielkim wiatrakiem i dawać wszystkim dookoła sygnał, że „ja akurat mam prąd z wiatraka”. W zw. z tym, czy znane są Wam jakieś generatory prądu z ciepła wnętrza ziemi? Nie chodzi mi tu o odwierty geotermalne, bo tego w Polsce chyba w ogóle nie ma + nie wszędzie w kraju mamy dostęp do źródeł geotermalnych, ale bardziej mam na myśli coś w stylu pompy ciepła, tylko produkujące prąd. Czy jest coś takiego? Obawiam się, że nie, bo sama pompa ciepła potrzebuje przecież do pracy prądu… Może macie jakieś inne propozycje? Coś poza panelami, wiatrakiem i agregatem prądotwórczym (do agregatu potrzebne jest paliwo, a w czasach apokalipsy dostęp do paliwa może być mega utrudniony). Trudne pytanie, ale wydaje mi się bardzo ważne w kontekście dostępu do niezależnego ale też dobrze schowanego źródła energii 🙂 Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.