Q&A #44 na żywo o rowerach, ewakuacji i łączności

Kilka godzin temu spotkaliśmy się z Wami na żywo na transmisji na YouTube, na której odpowiadaliśmy w formule Q&A na zadawane przez Was pytania.

Sporo pytań wyciągnąłem z komentarzy pod innymi materiałami. Omówiliśmy też kilka tematów bieżących, m.in. wspomniany w tej dyskusji na naszej grupie.

Gorąco zachęcam do obejrzenia zapisu z tego spotkania. Pod playerem z filmem znajduje się zaś zapis pytań, które przygotowałem przed materiałem. Pytań zadawanych przez Was na żywo nie byliśmy w stanie wynotować.

@Domowy Survival Hej dzięki Tobie trafiłem na kanał preppers na zello (materiał z pdf o łączności). Jest to ciekawe alternatywne źródło informacji. Proszę bardziej polecaj zello. Dzięki kanałowi na zello wchodzę bardziej w temat prepperingu ale też na kanale można poznać ciekawych ludzi i powiększać nasze grono prepperow. Pozdrawiam

Autor komentarza: True Inside

Mam pytanko…jesli chodzi o telefon…jesli beda działania wojenne to pierwsze co zrobi wróg  to wyłączy siec komórkowa…i w tedy co polecasz ?

Autorka pytania: lidia S  

Odpowiadając na te dwa pytania odniosłem się do materiału omawiającego standard łączności dla polskich prepperów, który znajdziecie tutaj.

Czy warto wyniesc sie z kraju w razie wojny, np. Szwajcaria? Widzialam twoj film na ten temat z 2016r.ale jak dziś odpowiesz na to pytanie? Schron na działce czy wyjazd, bo schron lepiej nas uchroni ale co bedzie jesli wojna potrwa lata? Co to za zycie w schronie tyle czasu. Z drugiej str.za granicą nie wiadomo jak bedzie, no i trzeba by placic za noclegi. Co prawda mam bazę we Wloszech ale nie wiem czy tam bedzie bezpieczniej. Muszę zabrać ze sobą dwa koty i psa

Pytanie pozostawiła w komentarzu Fina Skibińska

Witam, nadrabiam Pana filmy i nasuwa mi się pytanie właśnie o wojnę jądrową i opad radioaktywny. Czy istnieje jakiś sposób, by ochronić swój staw, a co za tym idzie zapas wody i pożywienie w postaci ryb czy roślinności w tej wodzie? Czy istnieje jakiś sposób ”naturalny”, aby gdy coś pójdzie nie tak, odkazić tę wodę. Jeśli udałoby się zgromadzić suchy prowiant to super, a co w przypadku jeśli chcielibyśmy mieć świeże warzywa z domowego ogródka? Jak również je chronić? Oglądałem oczywiście film na temat książki i budowy schronu, ale te tematy bardzo mnie ciekawią i interesują. Myślę, że o tym odcinek byłby przydatny. Mogłem również nie zadać ważnego pytania odnośnie tych bliskich kwestii, o tych pytaniach powyżej. Prosiłbym wtedy, aby Pan rozwinął temat. Pozdrawiam i dziękuję.

Pytanie zadał Kołtun Mateusz

Krzysztofie mówisz o ucieczce rowerem, może być zarówno i autem. Jednak co zrobić gdy granice miasta pilnuje wojsko, czy policja?  Jak być przygotowanym w razie przypadkowie napotkanych band grasujących w tym czasie?

O to pytał Jacek Jurowski

A jak idzie budowa schronu z twojej strony czy wolisz nie ujawniać postępów

Pytanie zostawił (zostawiła?) w komentarzu dmatys4

Ale dlaczego miało by zabraknąć prądu? Przecież rząd ma wybudować elektrownie atomową

Pytanie autorstwa Qfrom Continuum

Moje pytanie, co trzeba zrobić ze zgromadzoną wodą deszczową żeby można było ją pić? Jeśli była już taka odpowiedź w którymś filmie, to proszę o link.

To pytanie zadał Marek Jakimowicz

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.