Q&A #55: podsumowanie 2021 i inne tematy

W wtorek 03.01. na YouTube spotkaliśmy się na żywo w formule Q&A, czyli odpowiedzi na Wasze pytania. Tradycyjnie, zapis dostępny jest na kanale oraz w playerze poniżej. Do odsłuchania jest też wersja audio, wyczyszczona o zbędne pauzy oraz dwuminutowy moment, w którym mi się wyłączył mikrofon… :/

Przede wszystkim podsumowaliśmy rok 2021 i minutą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich, którzy od nas w tym roku odeszli.

Odpowiadając na apel jednego z Was, wyrażony w komentarzu tu na blogu, przypomnieliśmy, że 13 każdego miesiąca odbywają się testy łączności według „Standardu łączności dla prepperów”. Testy te mają na celu zweryfikowanie, czy rzeczywiście sprzęt, który kupujemy pod tym kątem działa prawidłowo i czy umiemy się nim posługiwać. A także, spopularyzowanie samego standardu.

Jeśli chcesz wziąć w tym teście udział, zapoznaj się z tym materiałem — tam znajdziesz wspomniany „Standard…” i dowiesz się, w jaki sposób oraz o której godzinie będziemy się łączyć.

Oprócz tego poruszane były między innymi takie zagadnienia, jak:

 • dlaczego mogę uczciwie powiedzieć, że nie robię biznesu na straszeniu ludzi,
 • jakim kamperem jeżdżę i ile pali,
 • czy będę testować „Plecak awaryjny 17”,
 • czy mieszkam w bloku i mam alternatywne miejsce na przeczekanie sytuacji awaryjnych, na przykład domek na działce pod miastem,
 • dlaczego niektórzy nie dostają powiadomień o naszych materiałach i dlaczego w celu rozwiązania tego problemu warto oglądać nasze filmy, ale także śledzić nas na Facebooku, Instagramie, Twitterze, oraz Telegramie.

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

15 komentarzy

 1. wetgewrte34 pisze:

  jaki jest sens pisania „NOWOŚCI I PROMOCJE W SKLEPIE KARALUCH” i podawania linków do produktów których nie ma wsklepie?

  • Krzysztof Lis pisze:

   Dobre pytanie. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Kiedy wdrażaliśmy tę funkcję tu na blogu chodziło nam po prostu o to, żeby podlinkować czytelnikom produkty, które mogą ich zainteresować. Jak coś trwale usuwamy z oferty, to wywalamy z tej listy. Jak czegoś nie ma, ale spodziewamy się, że niebawem będzie, to zostaje.

 2. skeihfjwhjew pisze:

  piszesz o plandemii i wyśmiewasz się, bo twoim zdaniem nikt nie podał żadnych dowódów nie sprawdzil źródeł. ależ jest dokładnie odwrotnie, to ty nie przeczytałeś ksiązki ze źródłami 😉
  serio, wygladasz jak ten hoga z adarma, który krytykuje bob czy miejsce ucieczki NIE czytając co piszesz i argumenty.
  generalnie wysmiewasz wszystkie teorie spiskowe nie czytajac o nich. Wiele z tych teorii nie sa teoriami ale konkretna informacją medyczną, naukową czy prawniczą, która ktoś potem zamiast wytłumaczyć w 3 godziny jak trzeba robi skrót w 2 minuty po swojemu i wychodzi humbug. Ty robisz DOKŁADNIE TAK SAMO ŹLE.
  Moja foliowa czapeczka 5g tak mi powiedziała: ha ha jakie to śmieszne. Ale nie czytasz informacji i nie sprawdzasz faktów. A szkoda. Ale cóz, parafrazując „czytelnik jest bucem” bo Krzysztof nie miał czasu zajmowac się głupotami. Bo nawet nie wie co komentuje tylko słyszał, że ktos kiedys coś powiedział. To tak samo jak zombie i płaska ziemia. Ktoś przypina łatke prepersom że walcza z zombie więc sa debilami. Ktos przypina naukowcom, że sa płaskoziemcami bo np. autor testów PCR mówi, że nie wolno ich używac do covida. przecież to nie ma sensu musi być ten naukowiec płaskoziemcem.

  • Krzysztof Lis pisze:

   Podyskutowałbym merytorycznie, gdybyś w swoim obszernym komentarzu podał choć jeden argument, do którego mógłbym się odnieść, a nie tylko jakieś swoje odczucia. Z Twoimi odczuciami ja dyskutować nie będę.

   Nie przypominam sobie, bym poruszał kwestię tego, co twierdzi autor testów PCR, w swoich materiałach.

   • wregtr4ewg pisze:

    zdefiniuj dlaczego autor pcr nie może mówić faktów. Jaki fakt chciałbyś usłyszeć? Bo na razie to są Twoje odczucia i nie podałeś ani faktów ani definicji.

    • Krzysztof Lis pisze:

     Nie wiem, do czego zmierzasz. Napisz wprost o co Ci chodzi, bo mi się nie chce domyślać.

     • Katrina pisze:

      Dzień dobry, chciałabym Panu przesłać listę zakupów na W, nad którą pracowałam przez wiele miesięcy. Jest szczegółowa, miejscami z podaniem ilości na osobę na dzień.
      Może się przydać, ale nie znalazła kontaktu mailowego.
      Pozdrawiam
      K.

     • rthrth pisze:

      ja też musze się domyślać o co ci chodzi. mówisz to wszystko ściema i wszystko nieprawda a jedyną prawde mam ja i ja decyduję co jest prawdą i nauka a co nie jest.
      podaj jakiekolwiek warunki brzegowe by cię przekonac do czegokolwiek.
      ogranicz sie do tematów z tego Q&A
      plandemia, badania na śmiertelnosc wirusa z wuhan cokolwiek. bo na razie to rozdajesz razy na prawo i lewo, że wszyscy błądza i się nie znają 😉 a ty sprawdzasz skrupulatnie ale nie wiadomo co bo sam tez nie podajesz żadnych przykładów. zatem tez mamy ci wierzyc bo tak!

     • Krzysztof Lis pisze:

      @Katrina, najlepiej będzie opublikować ją gdzieś na stronie naszej Encyklopedii Nowoczesnego Survivalu, na przykład tutaj:
      http://wiedza.domowy-survival.pl/Pierwsze_zakupy_na_trudne_czasy

      @rthrth, raczej nie powiedziałem, że „wszystko ściema i nieprawda, a jedyną prawdę mam ja”.

      Nie oczekuj, że będę chciał z Tobą rozmawiać, skoro manipulujesz moimi wypowiedziami i wkładasz mi do ust słowa, których nie wypowiedziałem.

      Tak ogólnie, jeśli chcesz mnie do czegoś przekonać, zawsze pomocne będą badania naukowe opublikowane w prestiżowym czasopiśmie, najlepiej takie, których wyniki powtórzył później niezależny zespół w innym ośrodku badawczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.

banner