Q&A #39 o majonezie, harcerstwie i powołaniach do wojska

Przedstawiam poniżej zapis transmisji na żywo z pytaniami i odpowiedziami (Q&A). To już 39. taki materiał, który publikujemy.

Tym razem jakość wideo i audio niższa, niż zwykle, bo i warunki były niesprzyjające. Planowałem transmitować gdzieś ze świeżego powietrza, po czym okazało się, że aparat, który zabrałem, nie wysyła obrazu do komputera, a zasięg internetu jest zbyt słaby, by coś transmitować. Musiałem więc wrócić do miasta i skorzystać z kamerki wbudowanej w laptopa.

Jak za dawnych czasów pierwszych naszych Q&A na żywo…

Poniżej lista pytań, które przygotowałem do odcinka.

Za młodziaka spędziłem kupę lat w harcerstwie. Survival czy bushcraft strasznie mi przypominają tamte czasy i wszystko czego się wtedy uczyliśmy (oczywiście w innej skali). Dziwi mnie że nigdy nie słyszałem wspomnień na Waszym kanale o wartości zapisania dzieciaków do harcerstwa. Jest to jedne z rozwiązań wartych rozważenia dla nastolatka którego rodzice są przeciwni czy nie rozumieją survivalu.

P.S.
Mówię tu o harcerstwie w namiocie a nie w domku letniskowym, w opalonych brwiach przy ognisku ze szronem na plecach a nie przy mikrofali i kanapce z McDonalda, myciu się na biwaku w lodowatym strumieniu a nie pod prysznicem… 😉

[y632rewww7fg43298jdm]

Pytałam na fejsbukowej grupie jakiś czas temu, ale nie dostałam sensownych odpowiedzi, więc może ty masz pomysł, a może będzie to temat na jakieś przyszłe Q&A. Jak przygotowywać się kiedy rodzina zawiera zwierzaki domowe? Dla mnie moje koty są jak część rodziny i chce o nie też zadbać. Zależnie od wieku, dzieci mogą być niesione lub iść same do celu ewakuacji, a ich potrzeby są dość podobne do potrzeb dorosłych. Czy poza przygotowaniem na trudne czasy typu zapas jedzenia i innych rzeczy potrzebnych zwierzakom masz jakieś pomysły na te bardziej ekstremalne problemy, jak właśnie, zaczynają się zamieszki, albo inna wojna, a ja mam kota? Wypuszczenie zwierzaków to tak naprawdę pewna śmierć dla nich. Psa można jeszcze wytresować, zabrać ze sobą, ale koty, króliki, ptaki czy gady?

[Aque]

on wiedział ze w 2020 biędzie koronawirus

[to jest]

Nie wiedział, ale Artur już w 2010 r. pisał, że jednym z najważniejszych scenariuszy, które nam zagrażają, jest pandemia. Tekst wisi tu do teraz. 😀

​Co sądzisz o próbie całkowitego zniknięcia z jakichkolwiek baz danych np: banków, międzyn arodowych korporacji typu fejsbuk jutube i innych poprzez nie logowanie sie do nich,

czy korzystnie z vpn może w tym pomóc. Czy złym pomysłem jest wypłata całe pensji i płatnśoci tylko gotówką?

[Benny TheBIG (pytanie zadane na żywo, podczas premiery recenzji książki P. Czuryłło)]

Ja mam ankietę:

Czy jesteś za tym aby nasz Krzychu z domowego survivalu zapuścił włosy w ramach solidarności z nami będącymi w trudnych czasach odcięcia od fryzjerów?

Włosy na głowie to jednak dodatkowa warstwa ochronna na trudne czasy o której się nie mówi;)

Jeżeli popierasz to daj rękę w górę pod filmem albo komentarzem;)

[Kurt Rolson]

Cześć. Zastanawiam się czy te wszystkie przygotowania mają sens. Przecież kiedy w  kraju nastanie bardzo trudna sytuacja (stan W) lub (W),  to powołają wszystkich mężczyzn, niezależnie od kategorii do wojska. Obejrzałem kilkanaście twoich filmików ale nie natrafiłem na taki, który poruszałby ten temat. Mógłbyś nagrać o tym filmik lub napisać co o tym sądzisz?

[Przemek C]

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.