Jak rozpalić ogień z pomocą włóknistego materiału, popiołu i tarcia?

Dziś publikujemy artykuł autorstwa Larsa-Petera Otzena, właściciela sklepu Karaluch.

Ta metoda rozniecania ognia jest szczególnie popularna w więzieniach na całym świecie. Działa całkiem nieźle z każdym rodzajem włóknistego paliwa. Zwłaszcza z bawełną, ale może rozpalić także nasiona dmuchawca, włosy łonowe, itd.

Popiół nie musi pochodzić z ogniska, można wziąć go z popielniczki lub ze spalenia papieru. Popiół zwiększa tarcie pomiędzy włóknami, ale także dostarcza tlen, „wziązany” na powierzchni cząstek popiołu.

W tej chwili prowadzimy eksperymenty z pieprzem i mąką, bawełna rozgrzewa się naprawdę mocno, ale nie rozżarza się jeszcze. Prace trwają.

Tak czy siak: weź włóknisty materiał, wymieszaj go z popiołem i umieść między dwoma kawałkami płaskiej deski, dwoma kawałkami kartonu lub podłogą i butem.

Załóż rękawice, bo całość rozgrzewa się naprawdę mocno, bardzo szybko.

Używaj dłoni z podobną siłą i tempem jak w przypadku masażu serca. Wykonuj ruchy nie dłuższe, niż 7-10 cm, wciąż przykładając siłę do deski.

Po nie więcej jak 100 ruchach otrzymasz gotowy, żarzący się materiał.

Miłej zabawy!

Lars

Survivalista (admin)

Artur Kwiatkowski. Magister inżynier, posiadacz licencjatu z zarządzania. Samouk w wielu dziedzinach, ale nie czuje się ekspertem w żadnej. Interesuje się zdrowym życiem i podróżami. I przygotowaniami na trudne czasy, rzecz jasna!

Mogą Cię zainteresować także...

2 komentarze

  1. Najtajniejszy Współpracownik pisze:

    Nie, nie, nie…niby sposób prosty, ale trzeba jeszcze porządnych rękawic i obcinarki do włosów łonowych;) Nie lepiej zapałki?:D

  2. MultiTac pisze:

    więcej takich tutoriali!!! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.