Artykuły na temat: plecak survivalowy

Pod hasłem plecak survivalowy najczęściej rozumiemy plecak wykorzystywany do wypraw survivalowych lub bushcraftowych. Innym znaczeniem tego pojęcia jest plecak służący do przetrwania sytuacji awaryjnych, survivalowych.

W każdym przypadku oznacza to, że zawartość plecaka survivalowego musi być wystarczająca, by utrzymać jego właściciela przy życiu w niesprzyjających warunkach — a więc m.in. zbudować schronienie, rozpalić ogień, czy wreszcie pozyskać i uzdatnić do picia wodę.

Na plecak survivalowy zazwyczaj wybierane są różnego rodzaju plecaki militarne, choć absolutnie nie jest to konieczne. W wielu przypadkach lepiej sprawdzą się po prostu duże plecaki turystyczne. Zwłaszcza te w jaskrawych barwach mogą ułatwić odnalezienie przez służby ratunkowe. Kluczowa będzie po prostu funkcjonalność oraz wygoda przenoszenia. Wcale nie jest prawdą też, że im on większy, tym lepiej.

Wreszcie, niebagatelne znaczenie będzie miał dobór zawartości do potrzeb oraz naszych możliwości. Jeśli nie mamy biegłości w korzystaniu z krzesiwa, należy wybrać do niego inne źródło ognia.

Znajdujące się poniżej artykuły powiązane są mniej lub bardziej z zagadnieniem plecak survivalowy.