Artykuły na temat: plecak ucieczkowy

Pod nazwą plecak ucieczkowy najczęściej rozumiemy spakowany i gotowy do użycia plecak z wyposażeniem. Jest to sprzęt i zapasy, które mają nam posłużyć w razie ucieczki z domu. Taką ewakuację może wymusić np. pożar albo nadciągająca powódź. Taki zestaw zazwyczaj spakowany jest właśnie jako plecak ucieczkowy, ale równie dobrze może mieć formę torby.

Potrzeba gotowości do szybkiej ewakuacji (bez pakowania rzeczy, gdy ta konieczność się pojawi) jest w nowoczesnym survivalu kluczowa, dlatego sporo miejsca na blogu poświęciliśmy zagadnieniu zawartości tego plecaka. Między innymi — w poniższych artykułach.

Niektórzy ludzie mając na myśli taki zestaw używają określenia plecak ewakuacyjny albo zestaw ucieczkowy, zestaw BOB (od ang. Bug-Out Bag) albo BiS (bierz i spier..laj). Tutaj znajdziesz najnowszy artykuł podsumowujący koncepcję tworzenia zestawu ucieczkowego, a tu jest pełna lista proponowanej zawartości plecaka ucieczkowego.

Znajdujące się poniżej artykuły powiązane są mniej lub bardziej z zagadnieniem plecak ucieczkowy.
21

NRG-5: racje żywnościowe z terminem na 20 lat – recenzja

W dzisiejszym materiale pokażemy Wam racje żywnościowe z dwudziestoletnim terminem przydatności do spożycia. Jakiś czas temu, jeszcze jesienią ubiegłego roku, dostaliśmy od austriackiej firmy Innova propozycję wprowadzenia do oferty naszego sklepu kilku nowych produktów...