The Survival Podcast

Dziś pierwszy wpis z nowej kategorii Ciekawe strony / blogi, w której publikować będę odnośniki do świetnych serwisów internetowych wartych Waszej uwagi.

Zaczynamy od świetnej radiowo-internetowej audycji: The Survival Podcast, czyli Podcastu Survivalowego. Jego autorem jest Jack Spirko, były amerykański wojskowy, który od dwóch chyba lat co kilka dni publikuje na swojej stronie nowe godzinne nagranie z bardzo ciekawymi informacjami.

Omawiane przez niego tematy to w zasadzie wszystko to, o czym chciałbym tu na blogu pisać:

 • przygotowywanie zapasów żywności i wody (jego motto to eat what you store, store what you eat, czyli jedz to, co masz w magazynie, i magazynuj to, co jadasz),
 • zabezpieczanie alternatywnego źródła energii na wypadek jej braku,
 • wychodzenie z długów i optymalizacja domowych finansów (aby zabezpieczyć się przed utratą pracy),
 • przygotowanie planów ewakuacji do oddalonego od domu bezpiecznego miejsca,

i wiele, wiele innych.

Serwis działa trochę topornie i tak naprawdę w tej chwili nie potrafię Wam wskazać dobrego linka do niego, bo ten adres, który znam, nie działa. Działa tylko krótka strona z ofertą dołączenia do płatnej grupy słuchaczy, którzy oprócz dostępu do audycji (dostępnej też za darmo) mają sporo darmowych ebooków i kodów zniżowych do różnych sklepów internetowych. Pod tym adresem można zasubskrybować kanał RSS tego serwisu, w którym to kanale można posłuchać nowych odcinków audycji. Innej metody słuchania kolejnych odcinków za darmo, o ile wiem, nie ma.

GORĄCO! polecam tę audycję, bo naprawdę można się z niej sporo ciekawych rzeczy dowiedzieć…

Motto Jacka jest takie: help to live a better life when times get tough, or even if they don’t — pomagać w ulepszaniu życia w chwilach trudnych, ale także gdy one nie nadejdą. To, o czym opowiada, pomaga poradzić sobie w razie katastrofy takiej jak wojna czy utrata pracy, ale podnosi też jakość życia na co dzień.

Survivalista (admin)

Artur Kwiatkowski. Magister inżynier, posiadacz licencjatu z zarządzania. Samouk w wielu dziedzinach, ale nie czuje się ekspertem w żadnej. Interesuje się zdrowym życiem i podróżami. I przygotowaniami na trudne czasy, rzecz jasna!

Mogą Cię zainteresować także...

5 komentarzy

 1. nme pisze:

  Pierwszy! 😉 Pomysł na blog IMHO świetny. Co do podcastów – chętnie poczytam w następnych wpisach o czym ten człowiek w swoich audycjach opowiada, bo do słuchania tego rodzaju audycji nie nawykłem i nawyknąć nie zamierzam – wolę tekst.

  Mam jeszcze drobną sugestię, dodaj sobie Facebookowe przyciski „lubię to” z licznikiem albo ryjkami i udostępnij na Facebooku. Powinno w przyszłości ściągnąć trochę ruchu na stronę 😉

 2. surevivalist pisze:

  RSS można pociągnąć z FeedBurnera (usługa Google) z adresu: http://feeds.feedburner.com/survivalpcast

  Wejście na stronę ułatwia PROXY poza Polską*! Np. darmowy anonymouse.org: http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://www.thesurvivalpodcast.com/

  * – tcptraceroute pokazuje, że droga kończy się na routerach telia.net/gnax.net gdy jestem w Polsce (TPNET), a działało normalnie np. z UK (jakiś hotel, nie sprawdziłem kto dostarcza siec), gdzie pakiety dolatują do celu, tj. hostingwithus.net

 3. surevivalist pisze:

  Oops! Wygląda na to, że Akismet połknął mój komentarz :-/
  A podałem tylko kilka linków. I to nawet przydatnych.

  • Survivalista (admin) pisze:

   Nie połknął, a tylko zatrzymał do moderacji. 😉 Ale rzeczywiście, czasem mu się to zdarza…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.