Wędki, puszki i przyrządy do szycia, czyli miejsca 51-60 z listy „Top 100 rzeczy…”

Nieustannie, po kolejne 10 pozycji, analizujemy znalezioną w internecie listę top 100 rzeczy, które rzekomo mają błyskawicznie znikać ze sklepowych półek w razie sytuacji awaryjnej. Listę tę w skróconej formie możesz znaleźć na naszym blogu.

Listę analizujemy oceniając, czy w polskich realiach by się ona sprawdziła. Według informacji źródłowych, lista uwzględnia doświadczenia z Jugosławii i kryzysu w Argentynie. To zaś oznacza, że jej bezmyślne przekładanie na polskie warunki jest błędem.

Poprzedni wpis z pozycjami 41-50 znajdziesz tutaj, a wszystkie materiały w ramach tego cyklu, omawiające kolejne dziesiątki, oznaczamy tagiem top 100 rzeczy…

Poniżej dostępny jest player z filmem oraz drugi z wersją audio do odsłuchania (można nas słuchać także na Spotify, Google Podcasts i iTunes).

51. Sprzęt wędkarski

Mogę sobie wyobrazić sytuację, że w razie braku żywności w sklepach ludzie będą chcieli ją pozyskiwać z rzek, jezior i stawów — czyli po prostu łowić ryby.

I to nie jest zła metoda pozyskiwania żywności, przy czym mam jedną bardzo istotną uwagę — zresztą powtarzaną już wcześniej, wielokrotnie. Jeżeli chcesz móc skutecznie wędkować, musisz umieć to robić już teraz. Jeśli nie umiesz, to w sytuacji awaryjnej nie uda Ci się złowić ani jednej ryby i wyżywić w ten sposób siebie ani rodziny.

Jeśli zatem wędki będą wykupowane przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o wędkowaniu (bo np. nie potrafią dobrać odpowiedniego sprzętu do ryb, które chcą łowić), to nic im z tego nie wyjdzie. I może się okazać, że po kilku dniach nieudanych prób nowi właściciele będą skłonni je wam odsprzedać, albo po prostu je porzucą.

Swoją drogą, to parę haczyków, ciężarki i żyłka do wędkowania są w każdym porządnym zestawie survivalowym. Tylko, że w głuszy jest w ten sposób dużo łatwiej pozyskać żywności, niż w zurbanizowanym polskim krajobrazie.

Ten artykuł ma także kolejne strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.