Zapewnij sobie internet w całym domu

Dostęp do Internetu to podstawa pracy zdalnej i komfortowego korzystania z urządzeń mobilnych w obrębie swojego domu. Zdarza się jednak, że zasięg sieci Wi-Fi w większym mieszkaniu lub kilkupiętrowym budynku pozostawia wiele do życzenia. Jak poradzić sobie z taką sytuacją? Czy istnieje sposób na wzmocnienie strefy objętej bezprzewodowym Internetem?

Punkty dostępu – proste i skuteczne rozwiązanie problemu

Najlepszym sposobem na wzmocnienie zasięgu sieci bezprzewodowej jest tak zwany access point. Urządzenie to przypomina swoim wyglądem klasyczny router, jednak oferuje znacznie więcej niż można się tego po nim spodziewać. Access point służy połączeniu sieci bezprzewodowej z przewodową, dzięki czemu fale radiowe wykorzystywane przez sprzęt mogą objąć dużą większą powierzchnię. Pozwala to na tworzenie złożonych i rozbudowanych sieci bezprzewodowych, które charakteryzują się dużą siłą zasięgu niezależnie od lokalizacji. Korzystanie z połączenia Wi-Fi w telefonie, komputerze lub tablecie będzie zatem komfortowe w każdym miejscu domu z zainstalowanym punktem dostępu. Urządzenie to zawiera dwa łącza sieciowe, z których jedno jest powiązane z przewodem internetowym, natomiast drugie przy użyciu fal rozprowadza sygnał po całym budynku. W zależności od jakości urządzenia prędkość przesyłu danych może się różnić, jednak niezmienny pozostaje fakt zwiększenia siły zasięgu domowego Internetu bezprzewodowego.

Kiedy warto zainstalować access point?

Używanie tych urządzeń jest polecane w miejscach, w których korzystanie z szybkiego, bezprzewodowego Internetu jest szczególnie ważne. Zarówno w biurach, jak i w prywatnych budynkach access point wzmocni sygnał sieci Wi-Fi, nawet w przypadku znacznej odległości dzielącej urządzenie mobilne od routera. Niejednokrotnie zdarza się, że korzystanie z bezprzewodowego Internetu wiąże się z koniecznością przebywania w określonym pomieszczeniu, ponieważ efektywny transfer treści w pozostałych częściach mieszkania jest po prostu niemożliwy. Częstym powodem wyboru sprzętu tego rodzaju jest chęć używania lokalnego połączenia na terenie przydomowego ogrodu. Zasięg zwykłych routerów zwykle nie pozwala na słuchanie muzyki lub oglądanie filmów na urządzeniach znajdujących się w odległości większej niż 20 metrów. Instalacja access pointu rozwiązuje skutecznie ten problem.

Na co zwrócić uwagę wybierając access point?

W ofercie morele.net można znaleźć access pointy, różniące się od siebie parametrami technicznymi. Istotną rolę odgrywa cena, która wpływa na zasięg działania urządzenia oraz jego maksymalną przepustowość – najbardziej zaawansowane sprzęty gwarantują silne połączenie z siecią bezprzewodową w odległości do około stu metrów. Wybór odpowiedniego urządzenia jest kwestią indywidualną, ponieważ zależy od wielu czynników. W prywatnych lokalach zwykle znajdują zastosowanie tańsze access pointy, natomiast w dużych firmach i budynkach korporacyjnych częściej instalowane są najlepsze jakościowo sprzęty. Niezależnie od miejsca docelowego działania tych urządzeń, gwarantują one komfort korzystania z Internetu, o których można jedynie pomarzyć w przypadku zwykłych routerów.

Mogą Cię zainteresować także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.