Zapis live’a w kontekście wojny (28.03)

W naszym sklepie mnóstwo pracy, różnymi kanałami dostajemy wiele pytań i de facto nie ma czasu na nagrywanie normalnych materiałów i ich publikowanie na kanale.

Ale mniej więcej raz w tygodniu udaje nam się spotkać z Wami na żywo na YouTube, by przegadać aktualną sytuację i odpowiedzieć na zadawane przez Was pytania.

Od jakiegoś czasu korzystamy przy transmisji z serwisu Restream, umożliwiającego łatwe wyświetlanie treści pytań na ekranie. Dzięki temu łatwiej jest później widzom pomijać mniej istotne dla nich fragmenty.

A poniżej jeszcze player do odsłuchania tego spotkania jako podcastu. Wersja audio jest wyczyszczona ze zbędnych pauz, a zatem trochę krótsza i przyjemniejsza w odbiorze. 😉

Omawiane zagadnienia dotyczyły m.in. tego, jakim źródłom informacji ufam, gdzie trzymać większą ilość gotówki, czy domowe dzbankowe filtry do poprawy kranówki nadają się na sytuacje awaryjne i czy rzeczywiście „trzeba pomagać, ale bez przesady”.

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

6 komentarzy

 1. MP pisze:

  Odnośnie pozwolenia na broń. Powiedzmy, że należę do koła łowieckiego/klubu sportowego, mam pozwolenie i mam broń. Co się jednak stanie, jeśli z jakiegoś powodu przestanę należeć do takiej organizacji? Moje pozwolenie wygasa? Co się dzieje z bronią?

  • Krzysztof Lis pisze:

   To jest bardzo ciekawe pytanie. 🙂

   Zgodnie z ustawą, organ (Policja albo Żandarmeria) „może cofnąć pozwolenie na broń, jeżeli (…) ustały okoliczności faktyczne, które stanowiły podstawę do jego wydania”, a więc jeśli przestaniesz być członkiem klubu sportowego lub koła łowieckiego, albo przestaniesz mieć licencję zawodniczą.

   Ważne jest to, że ustawa nie nakłada takiego obowiązku na organ, ale że on MOŻE to zrobić. W Polskich warunkach należy się spodziewać, że ZROBI TO.

   Tymczasem są już pierwsze wyroki sądów, że nie przestaje uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym (i potrzebować pozwolenia na broń do celów sportowych) ktoś, kto przestał mieć licencję zawodniczą. Nie wiem, czy są jakieś wyroki odnośnie do członkostwa w klubach.

 2. MP pisze:

  Dzięki za odpowiedź. Co jednak się stanie z bronią po utracie pozwolenia? Muszę ją oddać policji? A może da się oddać znajomemu, który nadal ma pozwolenie? Albo chociaż sprzedać? Czy mam możliwość ją odzyskać po ponownym uzyskaniu pozwolenia?

 3. admin 1 pisze:

  Z dnia na dzień sytuacja w Ukrainie staje się trudniejsza. Problemy z zaopatrzeniem pojawiają się już na wschód od Lwowa. – Sytuacja z zaopatrzeniem na wschód od Lwowa coraz gorsza. W lokalnych sklepach tylko ryż i makaron. O koli czy innych takich napojach można zapomnieć. Jest jogurt i herbata. Mimo to morale wysokie – informuje Jacek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.