Zapis live’a z 28.06

Ostatni materiał na żywo zaczęliśmy od omówienia zagadnień związanych z upałami i przygotowaniami do nich. Bardzo wysokie temperatury powodują bowiem zagrożenie dla osób słabszych, chorych, ale także dzieci i staruszków. O zwierzętach domowych nie wspominając.

Oprócz tego rozmawialiśmy o wielu innych zagadnieniach, m.in. alternatywnych paliwach silnikowych (wykorzystaniu spirytusu do napędu samochodu), turystycznych panelach fotowoltaicznych (słonecznych), a także o tym, jak rozmawiać z bliskimi o przygotowaniach na sytuacje awaryjne. I jak im odpowiadać, kiedy zapowiedzą, że „w razie czego przyjdą do nas po pomoc”.

Poniżej znajduje się player z wyczyszczoną ze zbędnych pauz i wstępów wersją audio (do odsłuchania jako podcast tutaj na blogu, ale też w popularnych serwisach z podcastami) oraz zapis transmisji na żywo z YouTube. Patroni wspierający nas na Patronite.pl mogą obejrzeć zapis transmisji również w wersji wyczyszczonej. 🙂

Inne zagadnienia, które omawialiśmy, to także przygotowanie się do trudnych czasów, gdy mieszka się w Londynie, magazynowanie gazu ziemnego i bezpozwoleniowa broń czarnoprochowa rozdzielnego ładowania.

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.