Zapis Q&A z 01.02.2023: o bushcrafcie i inne tematy

W ubiegłą środę, pierwszego lutego, spotkaliśmy się na YouTube i innych platformach by porozmawiać na żywo o różnych, bieżących tematach.

Jednym z tematów, które chciałem poruszyć, była różnica między bushcraftem, survivalem a przygotowaniami na sytuacje awaryjne, czyli nowoczesnym survivalem. Zostałem do tego sprowokowany komentarzami pod krótkim filmem, który wrzuciłem na YouTube, że warto mieć zapisane mapy offline w aplikacji Google Maps na telefonie. Kilka komentarzy było w stylu „to nie jest prawdziwy survival”, a ja chciałem się do tego odnieść.

Poniżej znajdziesz pełen zapis transmisji na żywo, oraz wyczyszczony ze wstępu i zbędnych pauz materiał audio do odsłuchania jako podcast. Zapis wideo w tej wersji mogą obejrzeć Patroni wspierający nas na Patronite.
.

Krzysztof Lis

Magister inżynier mechanik. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami i nowoczesnym survivalem.

Mogą Cię zainteresować także...

1 Response

  1. Marcin pisze:

    o konieczności przygotowania sobie map offline przekonałem się wiele lat temu w Beskidzie Niskim gdzie większość terenu po którym wędrowałem było poza zasięgiem. A nawet najnowsze mapy okazały się nieaktualne przez zaawansowane wycinki i zrywki lasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.